„Dzikie zwierzęta w Polsce” – prelekcja i spotkanie z jeżem.

2 grudnia 2019

2 grudnia klasy 1-3 odwiedził szczególny gość - JEŻ. Przyjechał wraz z zaprzyjaźnionym prezesem Fundacji "Mysikrólik" w Bielsku - Białej panem Sławomirem Łyczko, który przeprowadził prelekcję nt. "Dzikie zwierzęta w Polsce". Podczas tego spotkania poprzez prezentację najmłodsi mogli nauczyć się właściwego stosunku do zwierząt dzikich, żyjących w polskich lasach, na łąkach i polach. Dowiedzieć się, że zwierzęta tak samo jak człowiek czują, potrafią kochać i tęsknić, a także cierpieć czy odczuwać ból, dlatego nie należy ich krzywdzić. Poznali także sposoby zachowania się w przypadku kiedy na ich drodze stanęłoby dzikie zwierze ranne, po wypadku czy bezbronne. Dzieci dowiedziały się również po co są zakładane, i jaka jest rola ośrodków pomocy dla takich zwierząt. Podczas tego spotkania obecny był jeż, który dość żywo spoglądał na dzieci, i któremu uczniowie nadali imię Jurek. Dziękujemy panu Sławkowi za to, że jego pasja uczyniła to spotkanie ciekawym, wartościowym i pełnym emocji.