JESTEŚMY ODBLASKOWI – mamy już odblaski

26 października 2023

26 października 2023r. otrzymaliśmy ODBLASKI. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo dzieci na drodze ma przestrzeganie podstawowych, obowiązujących zasad. Wśród nich można wymienić między innymi:

• Jeśli nie ma chodnika lub ścieżki dla pieszych, to powinno korzystać się z pobocza.
  • W trosce o najwyższe bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym  szczególnie w dni pochmurne, szare, a przede wszystkim wieczorem i po zmroku powinno się zawsze zakładać dzieciom  jaskrawe ubranie i przyczepić do niego elementy odblaskowe
  • W sytuacji, gdy dziecko przechodzi przez jezdnię, trzeba zawsze zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy to bezpieczne (spoglądając w lewo, w prawo, a potem znowu w lewo).

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Istnieją również specjalne taśmy, które możemy nakleić np. na ubrania, wózki. Dbajmy nie tylko o bezpieczeństwo dzieci, lecz swoje, pokazując na własnym przykładzie, że bycie widocznym na drodze jest ważne.

Odblaski podarowała uczniom i przedszkolakom ( w liczbie 200sztuk)  Grupa DIAGNOSTYKA S.A., która odpowiedziała na maila mamy naszej uczennicy, p. Gabrieli Bertolin z prośbą o wsparcie materiałowe.

Kolejne odblaski w liczbie 112 sztuk podarowała uczniom naszej szkoły pani Joanna Matonóg - Kraj, mama ucznia klasy pierwszej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.