Powitanie lata, mini festiwal kolorów w przedszkolu.

20 czerwca 2024

W ostatnim tygodniu czerwca odbył się w naszym przedszkolu Mini Festiwal Kolorów…..cóż to był za dzień!!! – pełen kolorów, pozytywnych emocji i zabawy. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich wypływa na wrażliwość, estetykę i rozwój kreatywności. Dzieci dowiedziały się jakie mamy barwy podstawowe i pochodne. Nie zabrakło też zabaw związanych z powitaniem lata z chustą animacyjną . Przedszkolaki poznały również zasady bezpieczenstwa podczas wakacyjnych podróży, programując robota edukacyjnego i wyznaczając mu warunki. Dużo radości przyniosły "wakacyjne "ćwiczenia gimnastyczne. Punktem kulminacyjnym w dniu kolorów było posypywanie się kolorowym proszkiem i urządzenie „ mini festiwalu kolorów”- zamieniając się w kolorowe postacie. Serdecznie dziękujemy Bractwu św. Barbary z Rajska za przekazane fundusze, które umiliły nam ten dzień.