„AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA” sprawozdanie z realizacji programu.

17 czerwca 2024

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 1 z naszej szkoły realizowali kolejną edycję ogólnopolskiego profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji. Obejmował on tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu obszarach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Od września z zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat bezpieczeństwa. Razem z Puchatkiem uczyły się, jak prawidłowo poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Poznały również zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, a zdobytą wiedzę mogły sprawdzić w praktyce na swoich pluszakach. Podczas zajęć  z Puchatkiem zostały omówione zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz właściwego postępowania w relacjach z rówieśnikami. Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Program zakończył się w maju wypełnieniem „ Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie” i otrzymaniem certyfikatu „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Gratulujemy Pierwszoklasistom!